Stk Pula Stolnoteniski klub Pula – Table Tennis Club Pula
  • STK PULA – GSZ ZAGREB 4 : 1

Postavljeno u Novosti
    Feb 19

Image-1 (7)Jednu od najboljih partija ove sezone odigrali su u subotu stolnotenisači Pule; na domaćem parketu uzvratili su zagrebu za jesenski 1:4 poraz. I ne samo to. Zahvaljujući odličnoj taktičkoj pripremi i igrama sve trojice na visokoj razini učinili su to s boljom set-razlikom te nakon pobjede u derbiju kola preskočili Zagreb i zasjeli na treće mjesto.

Dvoboj su kao i u prvom dijelu sezone otvorili Frane Runjić i Domagoj Maglić, a i meč je ponovno otišao u pet setova. Najnapetije bilo je u prvom setu; Runjić je stigao zaostatak 4:8 (8:8), kod 8:10 spasio dvije set lopte, ali je Maglić uspio dobiti set u “fiksu”. U izjednačenom meču rezultat se prelomio sredinom petog seta, nakon 5:5 Maglić je s četiri poena u nizu pobjegao na 9:5 i uspio privesti partiju kraju u svoju korist.

Tomislav Maraković je bez ijednog kiksa, vrlo rutinski i ekspresno odradio meč protiv Danijela Mijatovića, dok je Marin Runjić prepustio jedan set Josipu Arbanasu. Vrlo suvereno nastavila su potom braća Runjić igrati dvoboj parova protiv Maglića i Mijatovića, u prvom su odmah iskoristili prvu od tri set lopte, a u drugom protivnicima nisu prepustili niti jedan jedini poen. Treći set odradili su kao formalnost za ukupno vodstvo.

Frane Runjić, koji je i protiv Zagreba nastavio s odličnim partijama, imao je težak zadatak u petoj partiji; imperativ pobjede, doduše bilo kojim rezultatom, protiv Mijatovića, kako bi Pula pobjedom 4:1 zamijenila mjesto na ljestvici sa Zagrebom, i tako, ne bude li negativnih iznenađenja u nastavku prvenstva, zakaparila bolju poziciju za polufinale play offa.

Nakon 4:6 u prvom setu uspio je Runjić napraviti seriju 6:0 i kapitalizirati četiri set lopte za 1:0 vodstvo. U iduća dva Mijatović je imao inicijativu, manje griješio. Četvrti set odlično je otvorio Runjić, poveo 5:0 pa 7:1, ali je Mijatović odveo set u neizvjesnu završnicu. Poslije 7:7 igralo se poen za poen, ali je Runjić u samom finišu izborio dvije set lopte (10:8) koje je pretvorio u izjednačenje u setovima.

Do 8:8 u odlučujućem, petom setu Runjić je morao sustizati zaostatak (2:5, 5:6, 6:7, 7:8), ali je maksimalno koncentrirano odigrao završnicu i na najbolji mogući način za Pulu okončao partiju i dvoboj protiv Zagreba.

Pula – Zagreb 4:1, rezultati: F. Runjić – Maglić 2:3 (10:12, 11:6, 6:11, 11:3, 7:11), Maraković – Mijatović 3:0 (11:4, 11:7, 11:4), M. Runjić – Arbanas 3:1 (11:6, 11:4, 7:11, 11:9), F. Runjić, M. Runjić – Maglić, Arbanas 3:0 (11:8, 11:0, 11:5), F. Runjić – Mijatović 3:2 (11:6, 8:11, 8:11, 11:8, 11:9).